Запоріжці висадять нові дерева у центральному парку міста

У Запоріжжі, в Парку Перемоги, відбудеться екологічна акція «Зелене місто Z». Організатором акції виступає Громадська організація «Справжні дії». Містян, громадськість та запорізькі підприємства запрошують долучитися до заходу, повідомляють Факти Запоріжжя.

Акція, під час якої у парку висадять алею дерев та прибиратимуть територію,  відбудеться у суботу, 6 квітня, початок – о 10.00.

Її мета – привернути увагу влади до ситуації у Парку Перемоги, зберегти улюблене місце відпочинку запоріжців від забудови та домогтися покращення догляду за парком.

Більше інформації про ініціативу читайте на сторінці у Facebook.

Організатори зазначають, що в Запоріжжі за останні 20 років не було створено жодної нової паркової зони. Це негативно позначається на екології й здоров’ї городян. При цьому, тільки за останній рік у місті винищили під забудову два парки – під житлову забудову в Бородинському мікрорайоні і будівництво ТРЦ у центрі міста.

Парк Перемоги – найбільший міський парк. Він займає площу в понад 50 га, і потребує суттєвого оновлення. Але парк знаходиться на балансі ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», і у підприємства немає ресурсів для його розвитку. У той же час, реалізувати ландшафтні та інші сучасні проекти, спрямовані на його благоустрій, місто не може – не його територія.

Тож, нещодавно ГО «Справжні дії» звернулася до органів влади з клопотанням надати Парку Перемоги статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, і передати парк на баланс міста.

На думку активістів, новий статус дозволить зберегти лісові насадження в центрі Запоріжжя від вирубки під забудову, поліпшити догляд за парком і, головне, зберегти улюблене запорожцями місце відпочинку в природному вигляді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *